• baner1
  • baner2
  • baner3

Jak zabezpieczyć samochód przed zimą?

Dni stają się krótsze, na zewnątrz rzadziej pojawia się słońce, które też jakby daje coraz mniej ciepła. Zakładamy grubsze kurtki i długie spodnie, aby nie było nam zimno - w ten sposób zabezpieczamy nasze ciało na czas mrozów. Skoro w ten sposób dbamy o siebie, powinniśmy pomyśleć również o aucie - ochłodzenie również jemu nie służy. W jaki sposób zabezpieczyć samochód przed zimą? Zapraszamy do lektury!

Sezonowy przegląd opon

Latem narzekamy na upały, zimą na mrozy. Zgodnie z powiedzeniem “jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził” narzekamy regularnie na zjawiska atmosferyczne, mimo faktu, iż nie mamy na nie żadnego wpływu. Możemy się jednak do nich dobrze przygotować, np. zmieniając opony. Zapraszamy do lektury!

Usterki w aucie, które warto naprawić zawczasu

 

Wrzesień i październik to idealny czas na sprawdzenie, czy w naszym samochodzie wszystko działa bez zarzutu. Gdy przychodzi ochłodzenie, kierowcom zapala się nad głowami czerwona lampka, że niedługo auto dostanie od mrozu prawdziwy wycisk. Warto więc dobrze się do tego przygotować.

Wtryskiwacz paliwa to jeden z elementów Diesla, który dość często ulega uszkodzeniom. Dlaczego? Jednym z powodów jest tankowanie paliwa niewiadomego pochodzenia czy zapominanie o regularnej wymianie filtrów. W takiej sytuacji wtryskiwacze zapychają się i zaczynają szwankować, a tego przecież nie chcemy...

Niskie temperatury, sól czy wilgoć na pewno nie sprzyjają utrzymaniu pojazdu w dobrym stanie. Zima to dla aut najtrudniejszy okres w roku, zwłaszcza że wiele marek oszczędza na poszczególnych podzespołach. Możemy się spotkać np. z gorszym zabezpieczeniem antykorozyjnym czy zdecydowanie cieńszą powłoką lakierniczą. Skutkuje to


 

Umów się na serwis

Zapraszamy do kontaktu z nami wcelu umówienia się na wizytę lub poradę dotyczącą uszkodzonego pojazdu

   

 szybki kontakt